CsaládCsaládi szerepekNagyszülő

HÍD a generációk között

A nagyszülő is szülő!

Amekkora öröm és nyereség, ha valakinek unokája születik, közel akkora veszteség neki és a családjának is, ha ettől kezdve megszűnik szülőnek, házastársank lenni, és kizárólag a nagyszülői szerepében van jelen a családban. 

A fiatal szülők is jó, ha tudatosítják magukban, hogy ők nem szűntek meg párnak lenni akkor, amikor gyermekük született. Nagyon fontos, hogy a párkapcsolatuk kiteljesedjen, ne kerüljön háttérbe, ne nyomuljon előre csak a szülőszerep, mert ennek várható következménye az lesz, hogy amikor a gyerek például kirepül otthonról, és ott maradnak ketten, a szülő szerep helyett hirtelen nem találnak más szerepet.

Egész életünkben tudatosítani kell, hogy a házastársi szerep az elsődleges, és a szülő-szerep csak ezután következik. És abban a pillanatban, hogy ezt fölcseréljük, azzal a gyerekünk veszít.  

Horvát Ida mediátor és Horváth Magdolna családterapeuta ezúttal arról beszélgetnek, hogy egy embernek mennyi fajta szerepe lehet az életében és a családjában is, és senkinek sem jó az, ha ezek közül egy, például a nagyszülő szerep, háttérbe szorítja a többit. 

Nem jó az sem, ha valakinek minden gondolata csak az unokája körül forog, és ő maga szorítja háttérbe egyéb szerepeit, de az legalább ilyen rossz, amikor egy nagypapára vagy nagymamára már senki sem gondol többé férfiként, nőként, házastársként, szülőként. 

Hasonló tartalmakért iratkozz fel ingyenes hírlevelünkre!
 

Kölöknet hozzászólás

aláírás