Iskola

Van másik iskola!

Az Alternatív Közgazdasági Gimnázium épületében 58 MÁSIK ISKOLA mutatja be a tantermekben, a színházteremben, az aulában, hogy miben mások. Két napon át folyamatosan  tánc, zene, színielőadások, alkotóházak mutatják be az iskolák változatos színes életét. A tantermekben,és az aulában pedig az egyes iskolák önálló kiállításait lehet megtekinteni.

Az előadásokkal, kiállítással párhuzamosan a Nagyteremben szülők és a szakma számára beszélgetéseket szerveztünk az alábbi témákban:

Fórumok, beszélgetések

November 25. péntek

A NAGYTEREM PROGRAMJA

A MEGNYITÓ (14.00 óra, aula) után:

14:15 - 15:00  FÓRUM

            Hálózat a Tanszabadságért alapítói + VAN MÁSIK ISKOLA!

15:00 - 16:00 "A tanulás szabadsága Magyarországon"

            Élő könyvbemutató a szerzők és a könyv szereplőinek részvételével

16:00-17:00 Árnyalt értékelés a MÁSIK ISKOLÁBAN.

            A beszélgetést vezeti: Kerékgyártó Judit, Lauder Javne Iskola

17:00-18:00 A család és iskola kapcsolatának sajátos vonásai a MÁSIK ISKOLÁBAN

            A beszélgetést vezeti: Fehér Márta, Közgazdasági Politechnikum

November 26. szombat:

10:00-11:00 Nevelés a művészetekkel a MÁSIK ISKOLÁBAN

            A beszélgetést vezeti: Kerényi Mari, Zöld Kakas Líceum és Vekerdy Tamás

11:10-12:10 Tanulás másképp: Projektek a MÁSIK ISKOLÁBAN

            A beszélgetést vezeti: Mayer Ágnes, Piliscsabai Palánta Általános Iskola

12:20-13:20 Tanulás másképp: Kooperatív tanulás a MÁSIK ISKOLÁBAN

            A beszélgetést vezeti: Sík Eszter, Alternatív Közgazdasági Gimnázium

13:30-14:30 IKT használata a MÁSIK ISKOLÁBAN

            A beszélgetést vezeti: Nádori Gergely, Alternatív Közgazdasági Gimnázium

14:40-15:40 Tanár-gyerek kapcsolat a MÁSIK ISKOLÁBAN - mentor, patrónus, tanárpár,

mediáció A beszélgetést vezeti: Szebényi Csilla

15:50-16:50 "Az elátkozott integráció" a MÁSIK ISKOLÁBAN

            A beszélgetés vezeti: Lányi Marietta, Gyermekek Háza és dr. Heindl Péter

17:00-18:00 A MÁSIK ISKOLA közös vonásai

            Előadó: Klein Sándor, A tanulás szabadsága Magyarországon c. kötet szerzője.

A résztvevő iskolák

  • Addetur Alapítványi Gimnázium és Szakképző Iskola, Budapest
  • Allegro Művészeti Alapiskola, Pápa
  • Alternatív Közgazdasági Gimn., Szakképző Iskola és Pedagógiai Szakmai Szolgáltató Intézet, Budapest
  • Angol-Magyar Szakképző Iskola és Gimnázium, Budapest
  • ART ÉRT Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Sárospatak
  • Bálicsi Integrációs Nevelési - Oktatási Központ Óvoda Általános Iskola, Gimnázium Szakképző Iskola, Speciális Szakiskola, Kollégium és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Pécs
  • Belvárosi Tanoda Alapítványi Gimnázium, Budapest
  • "Budapest" Külkereskedelmi Szakközépiskola, Budapest
  • Budapest Táncművészeti Szakközépiskola, Budapest
  • Budenz József Alapítványi Gimnázium, Budapest
  • Burattino Általános és Szakképző Iskola, Gyermekotthon, Budapest
  • Carl Rogers Személyközpontú Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Budapest
  • Cilinder Alapfokú Művészetoktatási Iskola, Budapest
  • Életfa Általános és Művészetoktatási Iskola, Keszthely
  • Esély Kövessi Erzsébet Szakképző Iskola és Gimnázium, Budapest
  • Európa 2000 Közgazdasági, Idegenforgalmi és Informatikai Középiskola, Budapest
  • Eventus Üzleti Tudományok Szakközépiskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Externátus, Eger
  • Forrai Magániskola Két tannyelvű Középiskola, Budapest
  • Gödöllői Waldorf Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Gödöllő
  • Grassalkovich Antal Gyakorlatközpontú SzKI, Szakiskola és Felnőttek Általános Iskolája, Hatvan
  • Gutenberg János Könyvkereskedelmi Szakközépiskola, Budapest
  • Gyermekek Háza Általános Iskola, Budapest
  • Hammido Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Szeged
  • Humánus Alapítványi Általános Iskola, Budapest
  • Igazgyöngy Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Berettyóújfalu
  • Illyés Gyula Gimnázium és Szakközépiskola, Budaörs
  • J.L.Seagull Alapítványi Középiskola, Salgótarján
  • Jövőnkért Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Szentes
  • Képesség- és Tehetségfejlesztő Magán Általános Iskola, Szakképző Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium, Várpalota
  • Kincskereső Tagiskola, Budapest
  • Kiss Zenede Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Budapest
  • Kozármislenyi Alapfokú Művészeti Iskola, Kozármisleny
  • Kőrösi Csoma Két tannyelvű Gimnázium és Szakközépiskola, Budapest
  • Közgazdasági Politechnikum Gimnázium és Szakközépiskola, Budapest
  • Laborc Általános Iskola, Budapest
  • Lauder Javne Zsidó Közösségi Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakközépiskola és AMI, Budapest
  • Maci Alapítvány Óvodája, Jászberény
  • Nagy Szivárvány Alapítvány Gimnáziuma és Szakképző Iskolája, Budapest
  • oktOpus Multimédia Intézet, Budapest
  • Pentelei Molnár János Szakiskola, Dunaújváros
  • Piliscsabai Palánta Általános Iskola, Pilisvörösvár
  • Premier Művészeti Szakközépiskola és Szakiskola, Békéscsaba
  • Rákospalotai Meixner Általános Iskola, Budapest
  • RIDENS Szakképző Iskola, Speciális Szakiskola és Kollégium, Balassagyarmat-Nyírjes
  • Sylvester János Protestáns Gimnázium, Budapest
  • SZÁMALK Szakközépiskola, Budapest
  • Számá dá Noj Egyesület Tanodája, Gilvánfa
  • "Szárny-nyitogató" Alapfokú Művészeti Iskola, Tököl
  • Szent Imre Szakképző Iskola, Kunszentmiklós
  • SZERSA Oktatási Központ, Budapest
  • Színek Világa Alapítvány Szent Klementina Óvodája, Budapest
  • Szinergia Üzleti Szakképző Iskola, Budapest
  • Talentum Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Gimnázium és Művészeti Szakiskola, Tata
  • Tetz Alapfokú Művészeti Iskola, Cegléd
  • Török Sándor Waldorf-pedagógiai Alapítvány, Solymár
  • Tüskevár Általános Iskola Szakiskola és Speciális Szakiskola, Budapest
  • Vasi Bau Fa- és Építőipari Szakképző Iskola, Szombathely
  • Zöld Kakas Líceum, Budapest
 

Kölöknet hozzászólás

aláírás