5 árulkodó jel, amiből rájöhetsz, hogy nem bírnak a többiek
Időnként elbizonytalanodunk abban, hogy kedvel-e bennünket egyáltalán a környezetünk, hiszen él egy kép a fejünkben magunkról, ami nem feltétlenül esik egybe azzal, amit mások gondolnak rólunk. Az igazság pedig valahol középen van.
Mutatjuk azt az öt jelet, ami elárulja, hogy nem igazán vagy szimpatikus a környezetednek.
1# Negatív testbeszéd
A gesztusok és az arckifejezések néha többet mondanak ezer szónál. Ha valaki elfordul tőled, nem tartja a szemkontaktust, az érdektelenség hiányát mutatja, esetleg még fizikailag is szeret távolságot tartani, akkor ez az első jele annak, hogy bizony nem vagy túlzottan szimpatikus számára.
2# Figyelem hiánya
Bár az érdeklődés hiánya nem mindig jelenti a szimpátia hiányát is, de gyakori jele lehet annak, ha valaki nem rajong érted. Amikor a másik fél kerüli a beszélgetést, tömören, tőmondatokban reagál, látszólag figyel, de mégsem kérdezget vissza, sajnos lehet jele annak, hogy nem kíván túl sok időt a társaságodban tölteni.
3# Lekezelés
Legyen szó kollégákról, barátokról, ismerősökről vagy akár randevúról: ha valaki nem értékeli a lelkesedésedet, azt, amit elértél, egyszerűen elutasítja a megoldási javaslataidat és pozitív hozzáállásodat, az bizony az el nem ismerés, a fölény jele.
4# Gyakori kritika
Az építő jellegű kritika szükséges és teljesen normális a társas kapcsolatokban, de ha az az érzésed, hogy valaki kizárólag csak a rosszat veszi észre benned, ráadásul nem lehet soha a kedvére tenni, és a többi jelet egyszerre tapasztalod, akkor máris megvan a válasz.
5# Kiközösítés
Ha azt veszed észre, hogy nem hívnak meg a kollégák a sörözésre, közös beszélgetésekre munka után, az már kirekesztés, ahogyan az is, amikor nélküled alakul chat-csoport. A csoportos kirekesztés már egyértelműen lehet jele annak, hogy érdemes pár dolgon változtatnod.
De még mielőtt intenzív önkorbácsolásba kezdenél, gondolj arra: nem biztos, hogy csak veled van a gond. Ezzel együtt érdemes időközönként a szívünkre tenni a kezünket, és az árulkodó jelek esetén magunkba nézni, hogy mi lehet az oka az ellenszenvnek. Aggodalomra semmi ok, hiszen mindenkinek van olyan tulajdonság, amin nem árt(ana) változtatni. A jó hír az, hogy ezt soha nem késő elkezdeni.
Fotó: 123RF