
Így hat a rendszeres mozgás a tanulmányi eredményekre!
A sport egészségre gyakorolt pozitív hatását régóta ismerjük. De hogyan hat a gyerekek mentális...
Hogyan segíthetjük elő az iskolaérettséget? Pedagógust kérdeztünk
Amikor egy kisgyermek életében az iskolaérettség kérdéssé válik, addigra – jól működő családként és...
Pert nyert Pankotai Lili volt iskolája ellen, ahol politikai nézetei miatt kezdték ki a diákot
Pankotai Lili másodfokon megnyerte a volt iskolájával szemben indított pert a Társaság a...
Szelektív mutizmus: a tünetek általában bölcsődés és óvodás korban jelentkeznek
Vannak gyerekek, akik otthon, a családjuk körében felszabadultan beszélgetnek, ám bizonyos helyeken...
Hagyjuk bátran koszozni, sarazni, pocsolyában ugrálni a gyerekeinket!
Természetes, hogy szülői ösztönünknél fogva még a széltől is óvnánk gyermeküket, pedig a koszozásra,...
Boldogkői Zsolt: "Az oltások és az autizmus között nincs igazolt kapcsolat"
Újravizsgálja a gyermekkori vakcinák és az autizmus kialakulása közötti lehetséges kapcsolatot az...
"Egyes részleteket még át kell gondolni" – pedagóguskar elnöke a kompetenciamérésről
Március elején akarta életbe léptetni a kormány azt a rendeletmódosítást, amely alapján érdemjegyekkel...
A hónap ábrája
Az oktatásból és képzésből lemorzsolódók száma (18–24 évesek), 2009–2022 (%)
Forrás: Eurostat, munkaerő-felmérés [edat_lfse_14]

SNI, ADHD, autizmus, Asperger – szindrómák, zavarok, nehézségek. Szakcikkeink segíthetnek az eligazodásban, hogy minél több, naprakész információ álljon a szülők, pedagógusok rendelkezésére.
Pankotai Lili másodfokon megnyerte a volt iskolájával szemben indított pert a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ)...
2025. március 8-án került sor az első Orosz László-díj átadására, melyet a Szkeptikus Társaság alapított azon személyek...
"Te amúgy is zsidó vagy..." – sértő és rasszista megjegyzéssel fegyelmezte diákját a tanórán egy budapesti...
A rendőrök holtan találtak otthonában egy 10 éves gyermeket. Jelenleg is folyik a nyomozás – tájékoztat a police.hu.
Iskolaelőkészítővé alakítaná az óvodás gyerekek utolsó évét a kormány most szeptembertől. Szakemberek egybehangzó...
Marianna kisfia közel fél éve fekszik kórházban szerető szülei gondoskodása nélkül, pedig a szülők egyetlen vágya, hogy...
Válogatás legnépszerűbb cikkeinkből

SNI, ADHD, autizmus, Asperger – szindrómák, zavarok, nehézségek. Szakcikkeink segíthetnek az eligazodásban, hogy minél több, naprakész információ álljon a szülők, pedagógusok rendelkezésére.

Hogyan barátkoznak a bölcsis, ovis, kisiskolás gyerekek? Mit kell tudni a gyerekbarátságokról? Hogyan tudunk a visszahúzódó gyerekeknek a barátkozásban segíteni? Ötletek szülőknek.

A bizalmat, kötődést már babakortól kezdődően építgetjük ki a gyermekünkkel, ami annyit tesz, hogy a gyermekünk tisztában van azzal, hogy szeretjük őt, bármi is történik, bármit is tesz - és ezzel stabil érzelmi alapokkal indítjuk őt el az életben.

Ahány gyerek, annyiféle rajz. Ám van néhány ábrázolási forma és mód, ami bizonyos gyermektípusokra jellemző, jelentéssel bírnak a használt színek, az ábrázolás módja, az alakok elrendezése és maga a témaválasztás is. A pszichológusok régóta “olvassák” a gyerekrajzokat, de jó, ha a szülők is ismerik az alapokat.

Bűbájos tavaszi mondókákat gyűjtöttünk egy csokorba, ezúttal kifejezetten olyanokat, amelyek csupán négy rövidke sorból állnak. Rövidségük, tömörségük miatt könnyen megtaníthatók a legkisebbeknek is. A lényeg, hogy amíg ezeket a rigmusokat ismételgeted, közben tapsoljatok, grimaszoljatok, mozogjatok, és legfőképpen kacagjatok jó nagyokat.

Mikor kezd el járni a baba? Mikor kezd el rajzolni a baba, kisgyerek? Mikor tanul meg biciklizni a kisgyerek? Mit kell tudnia egy gyereknek nagycsoportos óvodás korára? Válaszok a cikkben.

Hogyan fejleszti észrevétlenül a futóbicikli a bölcsődés, óvodás korú gyerekeket? Hogyan függ össze a biciklizés a tanulási nehézségekkel? Mi történik az agyban tekerés, pedálozás közben? Mozgásterapeuta szakértő válaszol.

A Mátrát gazdagon átszövik a látványosabbnál látványosabb turistautak, amelyek kilátókat, várakat, vízeséseket, szurdokvölgyeket kereszteznek. Annyi a felfedeznivaló, hogy egy hosszú hétvége is kevés hozzá! A kedvenc kirándulóhelyeink közül válogattunk, amelyek mindegyike családi kirándulásra is alkalmas. (Kezdőfotó: Fotó: Oszter-Fekete Gréta)

Azt mindannyian érezzük, hogy a családi anekdoták és legendák mindannyiunk számára kiemelt jelentőséggel bírnak. Azt, hogy pontosan miért fontosak ezek az életmesék, dr. Kádár Annamária neves gyermekpszichológus, meseterapeuta magyarázza el.

Bár a hiperaktivitással többnyire csak iskoláskorban foglalkoznak először a szülők, mert a kisgyerek csak nehezen tud beilleszkedni az iskola rendjébe, a szakemberek szerint a legtöbb gyerek esetén már kétéves korban, sőt, bizonyos jelekből már csecsemőkorban is megállapítható lenne.
Kereki Judit gyógypedagógus írása a hiperaktivitás korai tüneteiről.

Minden napra egy kreatív feladat! A méltán híres, Minden napra egy mese című könyv mintájára, a Kreatív Partnerség Magyarország Program Facebook oldalán naponta kerülnek megosztásra művészek és kreatív szakemberek tanulással kapcsolatos ötletei. Miként könnyíthetjük meg a gyerekek tanulását?
Szakértőink
Évtizedek óta pedagógusokat és pedagógus-hallgatókat tanítok. Kutatóként az osztályfőnökök munkájával és a konfliktusok kezelésével foglalkozom a legtöbbet.
Horváth Magdolna
Család- és párterapeuta, mediátor, tréner.
Főképp családjoggal, ingatlanjoggal, öröklési joggal, társasági joggal, peres képviselettel foglalkozom.
Lannert Judit
Oktatáskutató
Közgazdász-szociológus végzettséggel oktatáskutatóként dolgozom. Fontos számomra, hogy a szakma és a civil oldal között termékeny, korrekt információkon és pozitív kommunikáción alapuló kapcsolat alakuljon ki.
Tanár alapvégzettséggel oktatáskutatóként dolgozom. Leginkább a közoktatási intézmények működése és eredményessége foglalkoztat.
Peer Krisztina
Klinikai gyermek szakpszichológus
Pszichológusként és meseterapeutaként dolgozom gyermekekkel, kamaszokkal és fiatal felnőttekkel, mellette felnőttképzésben tanítok pszichológiát, valamint rendszeresen tartok önismereti, készségfejlesztő, kommunikációs és konfliktuskezelő tréningeket.
Gyarmati Katalin Anna
Mediátor
Nem terápiás munkát végzek, hanem problémák megoldásában segítem a hozzám fordulókat, mindig a jövőt szem előtt tartva, a legjobb megoldásra fókuszálva. Több gimnáziumban tevékenykedtem gyermekvédelmi szakemberként, dolgoztam középsúlyos értelmi fogyatékos gyerekekkel, családgondozóként pedig problémákkal küzdő családokkal. Kamasznavigátor című kiadványomat ajánlom kiskamaszt nevelő szülőknek.
Villányi Györgyné Jutka
Óvodapedagógus
Brunszvik Teréz-díjas óvodapedagógus vagyok és pedagógia szakos egyetemi végzettségem is van. Jelenleg óvodapedagógus hallgatókat tanítok, és szakvizsgás képzéseken óvodapedagógusokat.
Az oldal támogatója:
