Szülő- és gyereknevelés

Sír a gyerek és dühös a párom – Baj van, vagy nincs baj?

A családi életünknek sokszor adódnak olyan nehézségei, melyekről nem tudjuk eldönteni, hogy természetes folyamatok, átmeneti állapotok vagy komolyabb problémák, melyek megoldásához már segítség kell.  A gyermek furcsa, akár a mindennapokat is megnehezítő viselkedése vagy a párkapcsolatunk korábban ismeretlen helyzetei és állapota mind-mind lehet olyan, amely gondolkodóba ejt minket. A Tea Kiadó két könyvét ajánljuk, melyek iránytűként szolgálnak a gyerekek és a kisgyermekes párok lelkivilágában.

Ha egy hideg estén a gyerek mezítláb rohangál otthon a konyhakövön, majd másnap felfázásra panaszkodik, nem esünk kétségbe a szükségesnél jobban. Pontosan látjuk az ok-okozati összefüggést. Tudjuk mi a teendő, a helyzet ismerős és átlátható. Nem így a pszichés eredetű megbetegedéseknél.

Miért fáj a gyerek hasa állandóan? Baj, hogy ennyire fél az idegenektől? Túlságosan kötődik hozzám, biztos hogy egészséges felnőtt lesz belőle? Eleget evett? Túl sokat evett? Biztos nem lesz anorexiás? Lehet egy kisgyerek depressziós? Normális, hogy nem szólal meg az óvodában? Mi számít egyáltalán normálisnak? Mit csináljak most?

Legyen szó csupán aggodalomról vagy tényleges intő jelről, a probléma soha nem egyszerű. Nehéz a szülőnek, a nevelőnek, de legfőképpen a gyermeknek. Ez a könyv igyekszik segíteni abban, hogy egy esetleges problémát minél előbb felismerjünk, és ezáltal az érintett gyermek és család minél előbb megkaphassa a szükséges segítséget vagy épp ellenkezőleg – megnyugtassa az aggódó anyukát: ez a gyerek tökéletesen rendben van.

Ez a könyv olyan gyerekkori betegségekről szól, amelyek magatartási, viselkedési, érzelmi vagy gondolkodásbeli eltérésekkel járnak. Olyan gyerekekről szól, akiket előszeretettel hívunk „rossz gyerekeknek” – tesszük ezt anélkül, hogy pontosan ismernénk, mi rejlik a viselkedésük hátterében.

 

https://teakiado.hu/felnotteknek/peer-krisztina-mi-bantja-a-gyerek-lelket/

Szinte elkerülhetetlen, hogy egy idő után a szennyesruha-kupacok és játékhalmok között elgondolkozzatok: kik vagytok ti valójában? Már csak szülőként funkcionáltok? Fontosabb az, hogy új tornacipőt vegyél a gyereknek, mint egy közös hétvége a pároddal?

RIADÓ! Ha így gondolod, akkor több mint valószínű, hogy tenned kell valamit.

A gyerekneveléssel töltött évek alatt sok párnál eljön az a pillanat, amikor az egyik fél úgy érzi, a másik számára minden előbbre való, mint ő: a karrier, a házimunka, a kedvenc hobbi, de leggyakrabban a gyerekek.

A mai modern családoknál általában az a társadalmilag elfogadott, hogy a szülők kiemelten kezelik a gyerekek minden igényét. Andrew G. Marshall azonban úgy véli, hogy a párok, akik csak a gyerekeikért élnek, előbb-utóbb végleg lemerítik saját magukat és kapcsolatukat.

A könyv két központi témát jár körül: hogyan őrizzük meg házasságunk épségét és hogyan neveljük szép fokozatosan önállóságra a gyerekeinket, ami nem csak nekik, de nekünk is jó lesz.

 

https://teakiado.hu/felnotteknek/andrew-g-marshall-szeretlek-de-miert-en-vagyok-mindig-az-utolso/

 

Hasonló tartalmakért iratkozz fel ingyenes hírlevelünkre!
 

Kölöknet hozzászólás

aláírás